Top 10 przyszłościowych kierunków studiów

Top 10 przyszłościowych kierunków studiów

Jeśli szukasz dla siebie odpowiedniego kierunku studiów, a nie wiesz czym się zainspirować, zobacz poniższą listę. Znalezienie kierunku, który da dobrze płatną pracę to dla wielu trudne zadanie. Zobacz top 10 przyszłościowych kierunków studiów, których ukończenie da Ci szansę na stabilną i dobrze płatną posadę.

10. Budownictwo

Stały napływ gotówki i chęć inwestycji sprawia, że na rynku tworzone są nowe osiedla, biurowce oraz rozbudowywana jest infrastruktura. W związku z tym rośnie również zapotrzebowanie na wykwalifikowanych inżynierów budownictwa.

9. Prawo

Propozycja dla osób nakierowanych na bardziej humanistyczne kierunki. Branża prawnicza to nie tylko adwokaci i osoby pracujące w sądach. Wiele firm oferuje prace w działach prawnych i osoby po tym kierunku często pracują na stanowiskach związanych z administracją.

8. Matematyka

Pozycja matematyków również jest wysoka. Po kierunkach matematycznych, najłatwiej znaleźć pracę na stanowiskach analityków. Są to bardzo często dobrze opłacane posady. W każdej firmie generuje się szczegółowe raporty i operuje wieloma danymi. Do odpowiedniego opracowania i przedstawienia ich w czytelny sposób niezbędne są umiejętności matematyków.

7. Nauki inżynieryjne

Stale rosnący rozwój środowisk produkcyjnych powoduje również wzrost zapotrzebowania na inżynierów. Polska to atrakcyjny kraj dla wielu firm zagranicznych, które chętnie rozbudowują tutaj swoje oddziały i decydują się na przeniesienie produkcji. W związku z tym – chętnie zatrudnia się inżynierów różnorodnych specjalizacji. Zobacz opis kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji Rzeszów

6. Energetyka

Specjaliści z branży energetyki są pożądanymi pracownikami w wielu zakładach produkcyjnych. Dzięki swojej wiedzy z dziedziny termodynamiki, czy mechaniki płynów pełnią rolę nie tylko inżynierów w elektrowni ale również konstruktorów czy osób obsługującą skomplikowane procesy produkcyjne.

5. Medycyna i pielęgniarstwo

W dobie starzejącego się społeczeństwa zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę medyczną stale rośnie. Pracy nie powinni długo szukać nie tylko lekarze i pielęgniarki ale również osoby wykwalifikowane w opiece nad starszymi osobami.

4. Transport/logistyka

 W związku z rosnącą liczbą ulokowanych w kraju magazynów i zakładów produkcyjnych, zwiększa się również zapotrzebowanie na specjalistów do spraw transportu i logistyki. Zajmują się one odpowiednim rozplanowaniem tras i załadunku aby wygenerować jak najmniejsze koszty i największą efektywność.

3. Automatyka i robotyka

Jest to jeden z kierunków zamawianych i bardzo często jego studenci mogą liczyć na dodatkowe stypendia. Osoby wybierające tę drogę mogą liczyć na zatrudnienie w branży automatyzacji procesów produkcyjnych i systemów mikroprocesowych.

2. Finanse

Zapotrzebowanie na osoby z wykształceniem finansowym utrzymuje od wielu lat wysoki poziom. Jest to pewny zawód, ludzie oraz firmy się bogacą i w związku z tym możliwości na rynku finansów jest sporo. Oprócz tradycyjnej księgowości w przedsiębiorstwach branża finansów oferuje również wiele możliwości w świecie finansów osobistych.

1. Informatyka

Informatyka to od wielu lat kierunek, który pojawia się w czołówce wielu list przyszłościowych kierunków studiów. Jest to bardzo ogólne pojęcie, w którym zawierają się nie tylko programiści, ale również specjaliści od marketingu internetowego i wizerunku w sieci, specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa, inżynierowie oprogramowania, analitycy oraz wiele innych. Informatyka jest obecna w każdej dziedzinie życia, dlatego absolwenci każdej ze specjalizacji na tym kierunku nie powinni mieć problemów ze zdobyciem zatrudnienia.